• Schody a schodiská

  Schody a schodiská

  Schodiská z produkcie J.A.P. sa vyznačujú moderne riešeným dizajnom a kombináciou materiálov, akými sú drevo, nerez a sklo.

 • CELOSKLENENÉ STENY

  CELOSKLENENÉ STENY

  Celosklenené steny nie sú len dizajnovým prvkom interiéru. Zvlášť vo veľkých priestoroch môže vzniknúť požiadavka na čiastočné oddelenie niektorej zóny (kuchyne, obývacej izby).

 • Zábradlie

  Zábradlie

  Predávame zábradlia stavebnicového typu, ktoré je určené pre betónové a montované schodiská, balkóny, terasy, alebo balustrády. Zábradlie má interiérové i exteriérové využitie.

 • Grafosklo

  Grafosklo

  Spoločnosť J.A.P. prišla s absolútnou novinkou, ktorá v interiérovom dizajne nemala zatiaľ obdobu. Grafosklo je unikátny interiérový systém celosklenených prvkov, ktorý umožňuje dizajnovo zladiť interiér do jedného celku.

 • Skryté zárubne

  Skryté zárubne

  Skrytá zárubňa je nadčasové riešenie spojené s elegantným štýlom, moderným interiérom a absolútnym pocitom komfortu. Ide o atraktívny dizajn a nadčasové riešenie.

 • Stavebné púzdra

  Stavebné púzdra

  Spoločnosť J.A.P. vyrába stavebné puzdra pre jednokrídlové alebo dvojkrídlové zasúvacie dvere. Jedná sa o moderný a efektívny systém pre zasúvanie dverí do priečky, ktorý je odporúčaný vzhľadom k svojej praktickosti a úspore miesta.

Od 1.12.2017 zmena adresy výdajného miesta tovaru: Areál spol. EDOS na Kopčianskej ulici 20, Bratislava – Petržalka.

Sťahovacie schody J.A.P.

Ako zabezpečiť pohodlný prístup na povalu a do málo používaných priestorov tak, aby nezaberal veľa miesta v interiéri a bol ľahko dostupný? Riešením sú jednoznačne sťahovacie schody J.A.P Slovakia!

obr1Nedostupné a málo využívané nadstropné či povalové priestory a málo miesta pod nimi – situácia, ktorá sa rozhodne nedá riešiť klasickým schodiskom. Zaberá príliš veľa miesta a neustále vyberanie a odkladanie rebríka alebo schodíkov nie efektívne ani dlhodobo udržateľné. „Vítaným pomocníkom v mnohých rodinných domoch, na chatách či chalupách, ale aj v komerčných kancelárskych priestoroch sa preto stávajú sťahovacie schody J.A.P. Slovakia, nenápadne schované v stropnej časti a vždy pripravené na použitie. Iste, nemožno ich porovnávať s tradičným schodiskom, ale napriek tomu sú vhodným variantom na sprístupnenie týchto priestorov. Dokážu toho totiž oveľa viac, ako len ľahko sa vysunúť a opäť zložiť, uvádza Petr Paksi, výkonný riaditeľ J.A.P. Slovakia, tradičného slovenského predajcu sťahovacích schodov. Sťahovacie schody J.A.P Slovakia sú na trhu dostupné vo dvoch variantoch – LUSSO a ARISTO – a vďaka svojim variabilný vlastnostiam či možnosti voľby rôznych rozmerov a dĺžok uspokoja potreby každého zákazníka.

Požiarne sťahovacie schody LUSSO

Základom požiarnych sťahovacích schodov LUSSO je pevná a stabilná kovová konštrukcia. „Sťahovacie schody majú ochrannú povrchovú úpravu, tzv. stupnice sú pozinkované, nalakované komaxitom a majú protišmykovú úpravu. Táto kombinácia zaisťuje mimoriadnu odolnosť schodov LUSSO, takže netrpia výkyvmi teplôt, ktoré sú medzi pôdnym priestorom a vykurovaným interiérom zvyčajné a ktoré robia dreveným variantom sťahovacích schodov problémy", informuje pán Paksi. Pohodlné vystupovanie zaisťuje aj samotný tvar schodov LUSSO – je charakteristický svojím nadväzujúcim zaoblením, ktoré pripomína písmeno S. Veko a rám sťahovacích schodov sú na pohľadovej strane neutrálne biele a majú hladký povrch, aby splynuli s interiérom. Ich jednoduché ovládanie je zabezpečené sťahovacou tyčou , takže bez väčšej námahy si s nimi poradia aj ženy a deti. Schody majú navyše brzdiaci mechanizmus, ktorý bráni ich prudkému otvoreniu, a teda aj zraneniu manipulujúcej osoby. Na spodnej strane schodov sú ochranné kolieska zabraňujúce mechanickému poškodeniu podlahy. Na výstupnej časti sa zasa nachádza držadlo na zachytenie, ktoré zaisťuje bezpečné a komfortné použitie schodov LUSSO.

obr5„Sťahovacie schody LUSSO majú 60-minútovú požiarnu odolnosť, a to vďaka izolačnej doske zo žiaruvzdorných keramických vlákien. Navyše sú zateplené tzv. sklenou vatou, ktorá tiež nie je horľavá. Hodia sa aj do naozaj veľmi malých priestorov, ich najmenší variant sa zmestí do priestoru s rozmermi 700 × 500 cm,“ pokračuje pán Paksi. Samotná montáž je veľmi jednoduchá – schody fungujú na báze zavesenia a pritiahnutia k stropu, takže inštaláciu podľa návodu zvládne každý šikovnejší domáci majster s dvoma pomocníkmi. „Okrem požiarnej odolnosti a jednoduchej manipulácie ponúkajú celokovové povalové schody LUSSO i ďalšiu vítanú prednosť – ľahkú údržbu bez nutnosti akýchkoľvek ochranných náterov a povrchových úprav. Ich kovová konštrukcia totiž na rozdiel od celodrevených schodov zaručuje nemenný vzhľad a kvalitu povrchu mnoho rokov,“ sumarizuje kvalitu schodov LUSSO pán Paksi.

Schody vhodné i do pasívnych domov – to sú ARISTO

Prísne požiadavky na energetické kritériá pri pasívnych a nízkoenergetických stavbách rieši novinka od výrobcu J.A.P. Slovakia – požiarne sťahovacie schody ARISTO v zateplenom vyhotovení. „Konštrukcia sťahovacích schodov ARISTO má hodnotu prechodu tepla U = 0,66 W/m2 . K, pričom normou sa v prípade pasívnych domov táto hodnota stanovuje na maximálne U = 0,8 W/m2 . K. Takýto súčiniteľ prechodu tepla sa pri schodoch ARISTO dosiahol sklenou vatou, izolačnou doskou zo žiaruvzdorných keramických vlákien a aj pridaním horného zatepleného veka, ktoré sa otvára synchronizovane so spodným,“ predstavuje tento nový typ schodov pán Paksi. Konštrukciu schodov ARISTO tvorí rozkladací rebrík a jeden pár vinutých stlačených pružín, ktoré zmierňujú pôsobenie hmotnosti rebríka pri skladaní a rozkladaní. Zároveň zabraňujú prudkému vysunutiu schodov pri otvorení veka, a teda aj prípadnému zraneniu manipulujúcej osoby. Veko a rám sú znova v bielom vyhotovení, schodnice majú sivastú farbu. Na spodnej strane schodov ARISTO sú tiež gumové nožičky, ktoré bránia poškodeniu podlahy. „Schody ARISTO prešli i požiarnym testom, ich nehorľavosť je garantovaná 45 minút. Ďalšou ich prednosťou je minimálna vzduchová priepustnosť, deklarovaná potrebným certifikátom", uvádza na záver pán Paksi.

obr2 obr3  obr4